جستجو
ورود کاربر
تصویر امنیتی

نظر سنجي
نظر شما در مورد خدمات گروه برق موسسه اديبان چيست؟آمار سايت
بازدید این صفحه6
بازدید کننده امروز2102
بازدید کننده دیروز1483
کل بازدید های سایت199438
اوقات شرعي
خبرنامه هاي گروه برق

با Pepper، اولین روبات کاربردی خانگی آشنا شوید

یکی از اولین اهدافی که سازندگان روبات ها در پی تحقق آن هستند، ساخت روبات هایی خانگی است تا کاربران را در امورات زندگی یاری رساند. پیش تر روبات هایی چون AIBO و Wakamaru در این حوزه به بازار عرضه شدند که با مشکلات عدیده ای همراه بودند...

یکی از اولین اهدافی که سازندگان روبات‌ها در پی تحقق آن هستند، ساخت روبات‌هایی خانگی است تا کاربران را در امورات زندگی یاری رساند. ‌پیش‌تر روبات‌هایی چون AIBO و Wakamaru در این حوزه به بازار عرضه شدند که با مشکلات عدیده‌ای همراه بودند. اما ژاپنی‌ها بار دیگر اوج خلاقیت و هنر خود را در Pepper به سرانجام رسانده‌اند که می‌توان لقب انقلابی‌ترین روبات خانگی را به Pepper داد

 

کمپانی ارتباطی SoftBank ژاپن پس از فراغت از خرید Sprint حال به سراغ ساخت روبات‌ خانگی رفته است تا مشتریان خود را علاوه بر زمینه‌ی ارتباطات در زمینه‌ی امورات شخصی نیز یاری کند. SoftBank با همکاری Aldebarab Robotics روباتی جدید با نام Pepper معرفی کرده که تمامی قابلیت‌های کاربردی یک روبات خانگی را در خود دارد. در ادامه با ما باشید تا نگاهی به Pepper داشته باشیم.

چشم‌ها 

با Pepper، اولین روبات کاربردی خانگی آشنا شوید

 

Pepper از منظر ظاهری در قسمت سر و صورت دارای چشم‌های بزرگی است که برای تعقیب کاربر و شناسایی محل وی چنین بزرگ در نظر گرفته شده است. این روبات با توجه به علاقه‌ی مفرط ژاپنی‌ها به چشم‌های بزرگ در کنار قد یک متر و بیست سانتی‌متری، در مقابل تعاریف موجود برای روبات‌های انسان‌نما قرار دارد و به واقع نمی‌توان مرزی را برای این روبات تعیین کرد. بسیاری از مشخصات ظاهری این روبات برگرفته از سلایق ژاپنی بوده و مطابق شخصیت انیمه‌های ژاپنی طراحی شده است. 

علی‌رغم شکل و شمایل ظاهری، Pepper یک روبات دوست‌داشتنی و بی‌خطر است. در درون چشم‌های Pepper سنسور‌های مادون‌قرمز به‌همراه ردیاب قرار گرفته‌اند که عمق سه‌بعدی فضای پیش رو را می‌سنجد. در بالای سر Pepper ‌چهار میکروفون قرار گرفته است که علاوه بر دریافت دستوران صوتی وظیفه‌ی شناسایی جهت را نیز برعهده دارد. همچنین در قسمت فوقانی سر و بین دو گوش بلندگو قرار گرفته است. Pepper از دو دوربین HD بهره می‌برد که یکی در داخل دهان و دیگری در بین دو چشم قرار گرفته است. همچنین سنسورهای حساس به لمس نیز در سر و دست‌های Pepper وجود دارند. ضمناً سه سنسور ضربه‌ای در قسمت تحتانی قرار گرفته است که در ادامه به کاربرد آن ها اشاره خواهیم کرد. SoftBank نمونه‌ای از این روبات‌ را در فروشگاه‌های تلفن خود بکار گرفته است. این کمپانی بزرگ مخابراتی سال آتی میلادی نمونه‌هایی از این روبات‌ها را نیز برای فروش در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد که از نظر سخت‌افزاری شبیه به این نمونه  خواهد بود.

صدا 

با Pepper، اولین روبات کاربردی خانگی آشنا شوید.